Rodinný mentoring

Od roku 2018 realizujeme projekt “Mentoring - posílení potenciálu jednotlivce, rodiny a komunity v sociálně vyloučených lokalitách”, jehož součástí je i sociální služba terénní program, která rozšiřuje kapacity stávající služby, kde lidem v nepříznivé sociální situaci nebo lidem ohroženým sociálním vyloučením nabízíme pomoc
a poradenství v oblastech: bydlení, zaměstnání a zvýšení předpokladu pro jeho získání, oddlužení, orientace ve vlastních právech a povinnostech.

K této službě se v Brně přidává nový program mentoring, kde se zaměřujeme na posílení osobnostního, vědomostního a sociálního potenciálu. Pracujeme se silnými stránkami človeka, s jeho motivací k rozvoji osobnosti a orientací ve společnosti.

Cílem projektu je stabilizace rodinného prostředí prostřednictvím získání dovedností a kompetencí k řešení vlastních nepříznivých situací. Jde o dlouhodobou a komplexní pomoc cílové skupině od 15 let výše. Mentoring zahrnuje spolupráci s jednotlivcem nebo celou rodinou.

Mentoringová podpora může obsáhnout všechny aspekty sociálního vyloučení (ekonomické, politické, prostorové, sociální, kulturní aj.).

Co nabízíme?

  1. pomoc se zvládáním rodinných záležitostí a požadavků společnosti (školy, úřady, zaměstnavatelé, napr. finanční a občanská gramotnost, měkké dovednosti),
  2. pomoc s nácviky různých situací (jak se učit s dětmi a trávit s nimi volný cas, nácvik pracovního pohovoru, komunikace v rodině aj.).
  3. podpora formou skupinových akcí v oblasti volného času (sport, kultura, výtvarné, hudební aktivity aj.).

Kontakt:

Bc. Vendula Švehlová, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., 774 621 274

Projekt Mentoring - posílení potenciálu jednotlivce, rodiny a komunity v sociálně vyloučených lokalitách, CZ.03.2.60/0.0/0.0/16_052/0007777 je podporován z Evropského sociálního fondu Evropské unie.


Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/srnm.cz/srnm.cz/plugins/system/helix3/core/classes/Minifier.php on line 227